radutny (radutny) wrote,
radutny
radutny

Військовий парад на честь 17 річниці незалежності України

Фото та відеорепортаж з військового параду на честь 17 річниці незалежності України. Київ, Хрещатик, 28.08.08.

103.16 КБ

UPD: для желающих - на русском.Перед початком
111.56 КБ

109.74 КБ

106.48 КБ

Напевне, ніхто з киян не любить рекламні щити, що ними обставлено головну вулицю країни, але, бач, деякі з них таки стали в пригоді:
77.99 КБ

Перед початком міністр оборони України Ю.Єхануров робить об'їзд військ:
73.61 КБ

Проходження урочистим маршем:
118.75 КБ

І, нарешті, перша бойова техніка - багато кому знайомий БТР-80
107.47 КБ

Він же, трохи ближче
104.28 КБ

Модернізована бойова машина піхоти. Зверніть увагу на башту. Стару радянську замінено вітчизняним бойовим модулем "Шквал". В його склад входять 30-мм автоматична гармата ЗТМ1 (2А72), 7,62-мм кулемет КТ-7,62 (ПКТ), ПТРК 9К111 (планується замінить на ПТРК "Булава" українського виробництва), 30-мм автоматичний гранатомет АГ-17 "Пламя" та система димопуску 902В "Туча". Система керування вогнем модуля включає двохплощинний електромеханічний гіроскопічний стабілізатор озброєння СВУ-500 «Карусель» та оптико-телевізійну систему спостереження й прицілювання ОТП-20 «Циклоп-1» українського виробництва. Як резервний оптичний приціл застосовується перископічний зенітний приціл ПЗУ-8. За характеристиками "Шквал" переважає російський бойовий модуль "Клівер".
На жаль, є інформація, що російські війська захопили в Грузії кілька одиниць бойової техніки, озброєної "Шквалом", тому найближчим часом слід чекати появи клонів.


Модернізована бойова машина десанту. Зверніть увагу на башту. Досі наші десантники найбільше остерігалися танків, тепер мають шанс відбитися навіть від них. Що ж стосується піхоти, то в носі цієї машини - три кулемети. Є інформація, що в Афганістані одна така машина саме за допомогою них розігнала велику антирадянську демонстрацію. Щоправда, беззбройну.
113.59 КБ

Ще одна багато кому знайома машинка - хам-ві. Частіше його звуть "хаммером", а російські патріотично налаштовані письменники лякають його появою у Химках.
113.87 КБ

Що ж, до Хрещатику вони вже доїхали:
108.68 КБ

"А де ж танки?!" - раз-по-раз лунало понад натовпом, і, нарешті, вони з'явилися:
101.68 КБ

Коли вони їхали, земля здригалась:
103.16 КБ

На артилерії я не дуже розуміюсь, здається, це протитанкова гармата "Рапіра". Як на мене, то причіпна артилерія вже відвоювала своє, але хай би поки що постояла на складах, бо всяке може бути.
104.33 КБ
А це від неї снаряд (не з параду :) ):
224.49 КБ

Самохідна гаубиця "Мста". Калібр - 152 міліметри, дальність стрільби сягає двадцяти чотирьох кілометрів, тобто з Хрещатика можна заіграшки розстріляти, наприклад, Святошино та Академмістечко. І розстріляти добряче, бо кожен осколочно-фугасний снаряд важить сорок три кілограми.


"Град" можна не представляти:
97.32 КБ

А це його родичі
"Смерч" (дальність стрільби до 70 км, існують ядерні та нейтронні боєголовки)
97.32 КБ

...та "Ураган" (до 35 км):
97.99 КБ

Ця ракета має бути добре знайома мешканцям Броварів. "Точка-У", оперативно-тактична ракета з дальністю дії до 120 км. Її осколочно-фугасна частина вибухає в повітрі, утворюючи близько П'ЯТНАДЦЯТИ ТИСЯЧ (!) осколків та вражає одночасно 3 гектари території. У Броварах, якщо хтось не в курсі, впала інертна бойова частина.
101.87 КБ
Залишки хвостової частини після відокремлення голови мають приблизно такий вигляд:


Показувати зенітно-ракетні комплекси варто було з більших ракет. Логічно, що першими ворога зустрічають комплекси великої дальності, потім меншої, а вже добивають окремих зухвальців, що таки прорвалися крізь щит протиповітряної оборони, ракетно артилерійські комплекси. Наприклад, "Тунгуска":


Але чомусь організатори почали навпаки. Ну та гаразд, то нессуттєво.
Модернізовані зенітно-ракетні комплекси "Оса":
103.44 КБ

Техніка досить стара, шестидесятих років, але у модернізованому варіанті може вражати цілі, що летять зі швидкістю до 500 м/с на відстані до 10 км. Колісне шасі великої прохідності може їхати зі швидкістю до 80 км/г. Знаєте, що це означає? Що комплекс може протягом кількох десятків хвилин опинитися там, де його не чекають, й влаштувати ворогам непоганий сюрприз. Крім того, його ракети досить дешеві, й здатні цілком успішно боротися з безпілотними літальними апаратами.
97.01 КБ

ЗРК "Бук". Якщо хтось не бачить відео, то він має приблизно такий вигляд:

Є припущення, що саме за допомогою цього комплексу було збито російський розвідник Ту-22М в Грузії.
А ось і відео:


Зенітно-ракетний комплекс С-200. Відомий тим, що у 2001 році створив над Чорним морем подію "непланетарного масштабу", як висловився один відомий на той момент президент. Щоправда, історія темна, й особисто я маю певні сумніви у том, что літак завалили таки наші.
104.25 КБ

ЗРК С-300
101.34 КБ

У кожному з цих контейнерів - ракета, здатна наздогнати ціль на висоті до 27 кілометрів. Існує модифікація ракети з ядерної боєголівкою.
71.84 КБ

98.55 КБ

Повітряну частину параду розпочала червона повітряна кулька, що пролетіла точно над Хрещатиком, на висоті від метра до десяти. З цього приводу дехто підсміювався, але недовго.
98.55 КБ

Першими над містом пройшли Мі-8:
31.79 КБ

46.86 КБ

З "Вісімки", звичайно, бойовий гелікоптер досить поганий, натомість Мі-24 у цьому плані значно цікавіші:
30.99 КБ

Фотографувати лікаки важко
28.54 КБ

то ж повірте на слово, що були Су-27, які супроводжували Іл-76
32.95 КБ

четвірка Су-25, добре відомих в Афганістані, Чечні, а тепер і в Грузії, бомбардувальників Су-24 (якщо не помиляюсь, Су-24МР, але не певен), та МІГ-29.
33.79 КБ


Окрім цього виступив Ющенко й повідомив, що армії буде приділятися більше уваги. Відверто сказав, що це пов'язно з війною у Грузії.

Приємно вразила кількість людей з жовто-блакитними прапорцями або у вишиванках. Жодної фофудьи помітити не вдалося. :) Люди були усміхнені, голосно вітали військо, раділи... як сильно це відрізняється від параду вчорашнього:
http://ir-ingr.livejournal.com/346797.html
Tags: events, kyiv, news, photo, ukr, video
Subscribe

 • Лукьяненко

  Сподіваюсь, ніхто згарячу не спалить його книжку перед телекамерою. Здається, саме це він і намагається спровокувати.

 • Вісті з полів

  Серед машин, що блокують підступи до Рейхстагу, стоїть автомобіль з написом "Розмінування" з маніпулятором. Це дуже, дуже дорога техніка. Знаєте, що…

 • Біткойн цілком міг народитися в Україні

  Якщо не помиляюсь, у 2006му році я та Ігор Каганець зустрілися у знищеному нині ригами та підригайликами Маріїнському парку й обговорювали можливість…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 95 comments

 • Лукьяненко

  Сподіваюсь, ніхто згарячу не спалить його книжку перед телекамерою. Здається, саме це він і намагається спровокувати.

 • Вісті з полів

  Серед машин, що блокують підступи до Рейхстагу, стоїть автомобіль з написом "Розмінування" з маніпулятором. Це дуже, дуже дорога техніка. Знаєте, що…

 • Біткойн цілком міг народитися в Україні

  Якщо не помиляюсь, у 2006му році я та Ігор Каганець зустрілися у знищеному нині ригами та підригайликами Маріїнському парку й обговорювали можливість…